BAMBU ÇORAP NEDİR?

Günümüzde sağlıklı yaşam düşüncesi giyim alanında da kendini gösteriyor. Üst giyim, dış giyim, ev tekstili ve nevresim takımlarının yanında çorap tekstilinde de doğal malzemelerden üretilen iplik ile hazırlanan kumaşlar tercih ediliyor. Bu tanıma tam anlamıyla uyan bambu çoraplar kaliteli malzemelerden imal ediliyor ve kullanıcılar tarafından son derece rağbet görüyor.

Bambu Uzak Doğu’da özellikle Çin’de yetiştirilen bir ağaç olarak ülkemizde önce iplik haline getirilip işleniyor sonra da çorap halini alıyor. Çin aynı zamanda bambu bitkisinin dünyada en yoğun yetiştirildiği bölge olma özelliği taşıyor. Ayrıca bambu kumaşlarının uzun süren işlemler sonucunda elde edildiğini de eklememiz gerekiyor.

Bambu Çorap Özellikleri

Bambu çorap özellikleri bakımından tüm kullanıcıların beklentilerine yanıt veriyor. Sizler için özel olarak üretilen bambu çoraplarının içerisinde kun maddesi bulunuyor. Bu nedenle de cilt üzerinde hiçbir şekilde alerjiye yol açmıyor. Üstelik bambu elyafının en yumuşak pamuktan bile daha yumuşak olduğunu bilmelisiniz. Bambu ipliği, yumuşak olmasına rağmen yıpranmaya karşı son derece dayanıklı ve sağlamdır. Üstelik dokusundaki hava geçirgenliği sebebiyle ayağınızın rahatça nefes alması sağlanıyor.

Neden bambu çorap tercih edilmeli?” sorusunun cevabı; iyi hava geçirgenliği, teri pamukta hızlı çekmesi ve koku yapmayan çorap özelliği taşıması şeklinde yanıt buluyor. Böylece ayakların üzerinde beliren kabarcıkların da önüne geçilmiş oluyor. Tüm bunların yanında bambunun terletmeyen çorap özelliğini de eklemek gerekiyor. Ayrıca bambu çorap modelleri deride meydana gelebilecek enfeksiyon ve komplikasyonları önlemesi dolayısıyla diyabet ve mantar hastalarına da sıklıkla tavsiye ediliyor. Esnek ve rahat yapılarıyla diyabet hastalarının ayak bakımına destek sağlıyor.

Bambu Çorap Nasıl Seçilir?

“Bambu çorap nasıl seçilir?” diye soruyorsanız, öncelikle bambunun selüloz ortamda elyaf haline getirilmesi sonucu viskon-modal ipliklere çok benzemesinden dolayı gerçek bambu ipliğinden üretilen çorapları seçmenin zor olduğunu belirtmek istiyoruz. Gerçek bambunun çok parlak görünüşe sahip olmaması, tüylenme gibi durumların asla yaşanmaması da seçimini kolaylaştırıyor. Bu yüzden bambu ipliği sertifikalı markalar arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Kullanımda çorap, yıkadıkça daha yumuşak bir doku kazanıyor. Özellikle ayaklarında mantar rahatsızlığı yaşayan kişilere genellikle bambu çorap çeşitleri öneriliyor. Ayrıca ayak mantarıyla birlikte ayak kokusunu kalıcı olarak yok etmek için de tercihlerinizi bambu çoraplardan yana kullanmanız önem arz 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir